Festiwal Dobrego Humoru: Różnice pomiędzy wersjami
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
Linia 284: | Linia 284: | ||
|- | |- | ||
| Najdowcipniejszy serial komediowy: | | Najdowcipniejszy serial komediowy: | ||
− | | style="text-align:left" |odcinek ''Dwaj panowie Pre?'' serialu ''Daleko od noszy'' w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat) | + | | style="text-align:left" |odcinek ''Dwaj panowie Pre?'' serialu ''Daleko od noszy'' w reżyserii [[Krzysztof Jaroszyński|Krzysztofa Jaroszyńskiego]] (Polsat) |
|- | |- | ||
| Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | | Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | ||
Linia 418: | Linia 418: | ||
|- | |- | ||
| Najdowcipniejszy serial komediowy: | | Najdowcipniejszy serial komediowy: | ||
− | | style="text-align:left" |''Witaj Europo'' serialu ''Daleko od noszy'' w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat): za oryginalność pomysłu autorskiego, scenariusza i sztuki aktorskiej oraz braku pokory wobec polskiej służby zdrowia | + | | style="text-align:left" |''Witaj Europo'' serialu ''Daleko od noszy'' w reżyserii [[Krzysztof Jaroszyński|Krzysztofa Jaroszyńskiego]] (Polsat): za oryginalność pomysłu autorskiego, scenariusza i sztuki aktorskiej oraz braku pokory wobec polskiej służby zdrowia |
|- | |- | ||
| Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | | Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | ||
Linia 570: | Linia 570: | ||
|- | |- | ||
| Najlepszy aktor komediowy: | | Najlepszy aktor komediowy: | ||
− | | style="text-align:left" |Krzysztof Kowalewski za rolę w serialu ''Daleko od noszy'' odc. pt. ''Jeden dzień demokracji'' w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat) | + | | style="text-align:left" |Krzysztof Kowalewski za rolę w serialu ''Daleko od noszy'' odc. pt. ''Jeden dzień demokracji'' w reżyserii [[Krzysztof Jaroszyński|Krzysztofa Jaroszyńskiego]] (Polsat) |
|- | |- | ||
| Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | | Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | ||
Linia 872: | Linia 872: | ||
|- | |- | ||
| Ulubiony Serial Komediowy: | | Ulubiony Serial Komediowy: | ||
− | | style="text-align:left" |''Daleko od noszy'', scenariusz i reżyseria Krzysztof Jaroszyński (Polsat) | + | | style="text-align:left" |''Daleko od noszy'', scenariusz i reżyseria: [[Krzysztof Jaroszyński]] (Polsat) |
|- | |- | ||
| Ulubiony Program Rozrywkowy: | | Ulubiony Program Rozrywkowy: |
Wersja z 20:12, 21 lis 2009
Festiwal Dobrego Humoru - coroczny festiwal odbywający się w Gdańsku, na którym przyznawane są nagrody najlepszym komediom filmowym, serialom, programom kabaretowym i ich twórcom.
Główną nagrodą jest Błękitny Melonik Charliego. Pierwszy Festiwal odbył się w 2000 roku.
Laureaci
2000 | I Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Dziennik telewizyjny |
Nagrody główne | |
Najlepszy komediowy film fabularny: | Fuks |
Najlepszy serial komediowy: | Rodzina zastępcza |
Najlepszy cykliczny program rozrywkowy: | Dziennik telewizyjny |
Najlepsze widowisko telewizyjne: | Millenium 2000 Warszawa wita 2000 rok |
Najdowcipniejsza reklama telewizyjna: | Fundusz Emerytalny EGO |
Indywidualne nagrody specjalne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Agnieszka Krukówna |
Najlepszy aktor komediowy: | Janusz Rewiński |
Za całokształt twórczości: | Jerzy Gruza |
Laureaci nagród telewidzów | |
Ulubiony serial komediowy: | Miodowe lata |
Ulubiony program rozrywkowy: | Szansa na sukces |
Gwiazda uśmiechu: | Marcin Daniec |
2001 | II Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Marek Piwowski |
Nagrody główne | |
Najdowcipniejszy serial telewizyjny: | Miodowe lata |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Jujka według Tyma |
Najzabawniejszy talk show: | Herbatka u Tadka |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Śpiewające fortepiany |
Najlepsze widowisko telewizyjne: |
|
Indywidualne nagrody specjalne | |
Najlepsza aktorka: | Zofia Merle |
Najlepszy aktor: | Jerzy Turek |
Nagroda specjalna za całokształt twórczości artystycznej: | Hanka Bielicka |
Laureaci nagród telewidzów | |
Ulubiony serial komediowy: | Świat według Kiepskich |
Ulubiony program rozrywkowy: | Marzenia Marcina Dańca |
Gwiazda uśmiechu: | Marcin Daniec |
2002 | III Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Nagrody główne | |
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Hanka Bielicka |
Najdowcipniejszy serial telewizyjny: | Rodzina zastępcza |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Dziennikowa Szopka Noworoczna Jacka Fedorowicza |
Najzabawniejszy talk show: | Ananasy z mojej klasy |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Szymon mówi show |
Indywidualne nagrody specjalne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Hanna Śleszyńska |
Najlepszy aktor komediowy: | Paweł Wawrzecki |
Gwiazda uśmiechu: | Marcin Daniec |
2003 | IV Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza – wydanie specjalne w reżyserii Jacka Fedorowicza (TVP1): za przenikliwość, precyzję i kulturę. |
Nagrody regulaminowe | |
Najdowcipniejszy serial telewizyjny: | Kasia i Tomek w reżyserii Jurka Bogajewicza (TVN): za udane przeniesienie zagranicznego formatu w polskie realia. |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: |
|
Najzabawniejszy talk show: | Europa da się lubić w reżyserii Leszka Kumańskiego (TVP2): za indoktrynację prowadzoną z uśmiechem na ustach. |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Wybrańcy gwiazd w reżyserii Jolanty Borowiec (Polsat): za bezpretensjonalność czyli brak pretensji. |
Przegląd Satyry Radiowej: |
|
Indywidualne nagrody specjalne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Joanna Brodzik za aktorstwo |
Najlepszy aktor komediowy: | Paweł Wilczak za rolę |
Za całokształt twórczości: | Irena Kwiatkowska |
Nagrody specjalne: |
|
Laureaci nagród publiczności | |
Ulubiony serial komediowy: | Świat według Kiepskich w reżyserii Okiła Khamidowa (Polsat). |
Ulubiony program rozrywkowy: | Ale plama Janusza Rewińskiego |
Gwiazda usmiechu: | Marcin Daniec |
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | opalenizna Andrzeja Leppera: pierwszy Mulat w słowiańskim sejmie |
Cios roku: | cios pod Ziobro |
Narzędzie roku: | magnetofony Michnika |
Happening roku: | gabinet ginekologiczny z łóżkiem wodnym we Władysławowie (dawniej kobiety wchodziły na "samolot", a teraz na statek) |
Paranoja roku: | reality show z udziałem parlamentarnej komisji śledczej |
Ofiara roku: | Polskie Słowiki jako ofiara ptaszka z batutą |
Zwierzę roku: | kurwiki karmione owsem |
Martyrologia roku: | SLD pozbawione dwóch zdrowych członków (Łapiński i Naumann) |
Unik roku: | BUSHujący w znikającym zbożu Saddam Husajn |
Zboczenie roku: | keine grenzen, czyli francuska miłość do Polski |
Karykatura roku: | emerytura Zbigniewa Jujki |
Grupa roku: | Grupa Trzymająca Władzę |
2004 | V Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Ukochany kraj PRL w piosence w reżyserii Janusza Józefowicza (TVP1) |
Nagrody regulaminowe | |
Najdowcipniejszy serial komediowy: | odcinek Dwaj panowie Pre? serialu Daleko od noszy w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat) |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Mamy Cię! (TVN) |
Najzabawniejszy talk show: | odcinek pt. Przygody w podróży programu Joker w reżyserii Witolda Orzechowskiego (TV 4) |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Kraj się śmieje – komplementy i inwektywy w reżyserii Krzysztofa Jaślara (TVP2) |
Najdowcipniejsza audycja radiowa: |
I Nagroda: Mur, czyli magazyn uzupełnień rozrywkowych w reżyserii Artura Andrusa (Program III Polskiego Radia)
|
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Jan Kobuszewski |
Nagrody indywidualne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Joanna Kurowska |
Najlepszy aktor komediowy: | Andrzej Grabowski |
Nagrody specjalne: |
|
Nagrody Publiczności | |
Najdowcipniejszy Rysunek Satyryczny: | Zbigniew Jujka |
Ulubiony serial: | Złotopolscy (TVP2) |
Ulubiony program rozrywkowy: | Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza (TVP1) |
Gwiazda uśmiechu: | Tadeusz Drozda |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
Nagroda: | Kabaret Zygzak |
Biesiada Dobrego Humoru | |
Nagroda Główna: | Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski – za rozwój kultury kulinarnej Wybrzeża. |
Laureaci nagród w konkursie "Biesiadny stół dobrego humoru": |
I Miejsce: Restauracja "Bordo", (Warszawa)
|
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Nagłośnienie Dworu Artusa podczas obrad Komisji Śledczej, urządzone przez Grupę Trzymającą Dźwięk |
Cios roku: | Prawy prosty – Bogdan Pęk (bo jest prawy i prosty) |
Narzędzie roku: | Belka w rękach prezydenta |
Happening roku: | Zdana matura Renaty Beger. Nigdy walka o średnie wykształcenie nie wzbudziła tylu emocji narodu. Dodatkowy plus za wybór miejsca matury: Gdyby zdawała w Opolu, musiałaby zdawać dwa razy |
Paranoja roku: | Rekomendacja Samoobrony dla łowcy skór na szefa łódzkiego pogotowia |
Ofiara roku: | Klęska Blue Cafe na festiwalu Eurowizji mimo braku majtek u Tatiany Okupnik |
Zwierzę roku: | Tomasz Lis za lisi skok na cztery łapy z TVN do Polsatu |
Martyrologia roku: | Cierpienie prezesa Kwiatkowskiego podczas lektury felietonu Kazimierza Kutza, który nazwał go ćwokiem |
Unik roku: | Przebiegła biegła, która zbiegła ze sprawy Wieczerzaka |
Zboczenie roku: | Wciągnięcie gwałtem Leppera i Giertycha do Unii Europejskiej |
Owoc roku: | Borowiki w śmietanie SLD |
Konstrukcja roku: | Dwuosobowa maszyna (prezydent i premier) do wciągania polskiej flagi na podczas Święta Uniowstąpienia |
Kategorie dodatkowe: |
|
2005 | VI Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Mamy Cię! w reżyserii Rinke Rooyensa (TVN), prowadzony przez Szymona Majewskiego |
Nagrody regulaminowe | |
Najdowcipniejszy serial komediowy: | Witaj Europo serialu Daleko od noszy w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat): za oryginalność pomysłu autorskiego, scenariusza i sztuki aktorskiej oraz braku pokory wobec polskiej służby zdrowia |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Teraz wyspa – szopka noworoczna Marcina Wolskiego i Marka Majewskiego, reż. Jerzy Kryszak (TVP1): za wysoki poziom artystyczny widoczny w każdym z elementów programu |
Najzabawniejszy talk show: | Kuba Wojewódzki w reżyserii Konrada Smugi (Polsat): ze szczególnym uwzględnieniem udziału Marka Kondrata |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z uśmiechem: | Taniec z gwiazdami w reżyserii Wojciecha Iwańskiego (TVN) |
Nagroda dodatkowa jury: | Grzegorzowi Halamie, Markowi Grabie i Robertowi Górskiemu za uczynienie zabawnym serialu HBO - Na stojaka (HBO). |
Statuetka melonika za uśmiech sentymentalny: | Tele PRLe w reżyserii Andrzeja Horubały (TVP2) |
Najdowcipniejsza Audycja Radiowa: |
|
Nagrody indywidualne | |
Najlepsza aktorka komediowa: |
|
Najlepszy aktor komediowy: | Eugeniusz Priwieziencew za role w serialu Złotopolscy (TVP2): za trzy postacie: grabarza, organisty i kościelnego |
Nagroda specjalna "w postaci parasola ochronnego": | dla twórców serialu "Co tu jest grane" w reżyserii Jaceka Kącika (TVP1): Jury pieści w sercu nadzieję, że ów sprzęt skutecznie ochroni twórców programu przed próbami zdjęcia z anteny lub ograniczenia funduszy produkcyjnych. |
Galeria Dobrego Humoru: | Julian Bohdanowicz |
Internetowy plebiscyt publiczności | |
Gwiazda uśmiechu: | Jacek Fedorowicz |
Ulubiony program rozrywkowy: | Herbatka u Tadka (TVP2) |
Ulubiony serial komediowy: | Daleko od noszy (Polsat) |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
I miejsce: | Kabaret Fraszka (Warszawa) |
II miejsce: | Kabaret Ramol (Warszawa) |
III miejsce: |
|
Biesiada Dobrego Humoru | |
Konkurs "Biesiada dobrego humoru": |
I Nagroda: Gronex
|
Konkurs kulinarny "Humorystyczny stół biesiadny": |
I Miejsce: Willa Calvados (Bydgoszcz)
|
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Wyjazd Jaruzelskiego do Moskwy po nowe rozkazy |
Cios roku: | Cios, którego nie zdążył zadać A. Gołota, gdyż sędzia tendencyjnie przerwał walkę przed czasem |
Narzędzie roku: | Teczka |
Happening roku: | Powrót Tymińskiego bez teczki |
Paranoja roku: | Rosjanin reprezentujący Polskę na Ukrainie z cygańską piosenką, czyli Iwan i Delfin na Eurowizji |
Ofiara roku: | Dziennikarze śledczy Gazety Wyborczej, którym nie jest wszystko jedno, jako ofiary prowokacji |
Zwierzę roku: | Kaczor2 |
Martyrologia roku: | Sędziowie piłkarscy, cierpiący za miliony |
Unik roku: | Miller na saksach |
Zboczenie roku: | Parada normalności |
Owoc roku: | Jabłko w teczce Belki |
Konstrukcja roku: | Zyta (PO)za platformą |
Nagranie roku: | Autopodsłuch posła Chronowskiego |
2006 | VII Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Jacek Kęcik i Waldemar Malicki twórcy programu Co tu jest grane w reżyserii Jacka Kęcika (TVP1). |
Nagrody Jury | |
Najdowcipniejszy serial komediowy: | Ranczo w reżyserii Wojciecha Adamczyka (TVP1) |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Szymon Majewski Show (TVN) |
Najzabawniejszy talk show: | Duże dzieci w reżyserii Leszeka Kumańskiego (TVP2) |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Taniec z gwiazdami – Finał II edycji w reżyserii Wojciecha Iwańskiego (TVN) |
Nagrody indywidualne Jury | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Iwona Wszołkówna za rolę w serialu Ale się kręci odc. pt. Czarna komedia w reżyserii Macieja Wojtyszko (Polsat) |
Najlepszy aktor komediowy: | Krzysztof Kowalewski za rolę w serialu Daleko od noszy odc. pt. Jeden dzień demokracji w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat) |
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Jacek Fedorowicz |
Nagrody dodatkowe: |
|
Nagrody Publiczności | |
Najlepszy rysunek satyryczny: | Janusz Stefaniak |
Ulubiony serial komediowy: | Daleko od noszy (Polsat) |
Ulubiony program rozrywkowy: | Szkło kontaktowe (TVN24) |
Gwiazda uśmiechu (wykonawca kabaretowy, aktor, satyryk): | Hanna Śleszyńska |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
I miejsce: | Kabaret Paranienormalni (Jelenia Góra) |
II miejsce: | Kabaret Smile (Lublin) |
III miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
Biesiada Dobrego Humoru | |
"Biesiada Dobrego Humoru": | Nagroda Główna: Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski. |
Konkurs "Biesiadny Stół Dobrego Humoru": |
|
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Wykonanie hymnu RP przez Jarosława Kaczyńskiego |
Cios roku: | Cios w papę zapowiedziany a nie zadany przez Andrzeja Leppera |
Narzędzie roku: | Becikowe jako Viagra |
Happening roku: | Konferencje prasowe trenera Janasa bez jego udziału |
Paranoja roku: | PSL = Normalność |
Ofiara roku: | Ofiara na stocznię, złożona na Radio Maryja, przegrana na giełdzie |
Zwierzę roku: | Jerzy wystrychnięty na Dudka |
Martyrologia roku: | Pomnik ptasiej grypy w Toruniu |
Unik roku: | Niewszczęcie lustracji Z. Gilowskiej w trosce o jej dobre imię. I cześć. |
Zboczenie roku: | Współżycie koalicyjne |
Owoc roku: | Jananas |
Konstrukcja roku: | Mównica Prezydenta |
Kategoria dodatkowa: | Skrót roku: MGR – Minister Giertych Roman, LPR – Lepper |
2007 | VIII Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Serial Ranczo w reżyserii Wojciecha Adamczyka (TVP1) |
Nagrody regulaminowe | |
Najdowcipniejszy serial komediowy: | Ale się kręci w reżyserii Macieja Wojtyszki (Polsat) |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami w reżyserii Janusza Zaorskiego (HBO) |
Najzabawniejszy talk show: | Kuba Wojewódzki w reżyserii Tomasza Dąbrowskiego (TVN) |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | nie przyznano |
Nagrody indywidualne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Stanisława Celińska za rolę w serialu Mamuśki w reżyserii Andrzeja Kostenki (Polsat) |
Najlepszy aktor komediowy: | Paweł Królikowski za rolę w serialu Ranczo w reżyserii Wojciecha Adamczyka (TVP1) |
Najdowcipniejsza Audycja Radiowa: | Radiowa Audycjia Rozrywkowa Polonez autorstwa Małgorzaty Żerwe i Jarosława Zorna (Radio Gdańsk S.A.) |
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Wiesław Michnikowski |
Nagrody dodatkowe jury: |
|
Laureaci Nagrody Telewidzów | |
Ulubiony serial komediowy: | Daleko od noszy (Polsat) |
Ulubiony program rozrywkowy: | Szymon Majewski Show (TVN) |
Gwiazda uśmiechu: | Agnieszka Dygant |
Najdowcipniejszy rysunek satyryczny: | Zygmunt Zaradkiewicz |
Najzabawniejszy film zrealizowany telefonem komórkowym: | Aleksandra Rados |
Najdowcipniejsze zdjęcie: | Grzegorz Masłowski |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
I nagroda: | Magdalena Mleczak |
II nagroda: | Kabaret Mimika (Lublin) |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
Biesiada Dobrego Humoru | |
"Biesiada Dobrego Humoru": | Nagroda Główna: firma Gronex Adam Trzewik |
Konkurs "Biesiadny Stół Dobrego Humoru": |
I Miejsce: Owocowy Raj – Karwing Team Polska- Owoce
|
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Opolski Kabareton |
Cios roku: | Unijna wódka z bananów, pędzona przez małpy z Brukseli |
Narzędzie roku: | Magnetofon Gudzowatego, schowany w torebce Teletubisia, jako narzędzie propagandy seksualnej |
Happening roku: | Konferencje prasowe Janusza Palikota z wibratorem |
Paranoja roku: | Roman Giertych, który się lekturom nie kłaniał |
Ofiara roku: | Publiczność kabaretonu w Opolu |
Zwierzę roku: | Szarik wiecznie żywy, pies, który wygryzł prezesa Wildsteina |
Martyrologia roku: | Przyjazd państwa Bushów na 4 godziny do Polski, czyli rozmowy dwustronne z wnuczką |
Unik roku: | Premier Kaczyński, unikający konta w Banku |
Zboczenie roku: | Ostra satyra prorządowa |
Owoc roku: | Banan 40% |
Konstrukcja roku: | Autostrada nad obwodnicą w dolinie Rospudy |
Pierwiastek roku: | Pierwiastek, który poległ w Brukseli |
Napój roku: | Czarna kawa z białym personelem w URMie |
2008 | IX Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Robert Górski za program Na stojaka (HBO Polska) |
Członek Jury Larry Ugwu przyznał i ufundował nagrodę pozaregulaminiową: | Melonik Malin dla Jacka Kurskiego za "reżyserię" teledysku pt: "Orędzie Prezydenta" z cyklu "Ciemny lud to kupi" |
Nagrody główne | |
Najdowcipniejszy serial komediowy: | 39 i pół – w reżyserii Łukasza Palkowskiego (TVN) |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Piotr Bałtroczyk przedstawia w reżyserii Szymona Łosiewicza (Polsat) |
Najzabawniejszy talk show: | Szymon Majewski Show w reżyserii Marty Więch i Rafała Piekoszewskiego (TVN) |
Widowisko Muzyczno – Rozrywkowe z uśmiechem: | Wakacyjna Filharmonia Dowcipu w reżyserii Jacka Kęcika (TVP2) |
Najdowcipniejsza audycja radiowa: | Radar w reżyserii Pawła Kużela i Mariusza Kozłowskiego (Polskie Radio Koszalin S.A.) |
Nagrody indywidualne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Joanna Jeżewska za udział w programie Czterdziesty sezon Kabaretu pod Egidą w reżyserii Jana Pietrzaka |
Najlepszy aktor komediowy: | Cezary Pazura za udział w programie IV Sopocka Noc Kabaretowa w reżyserii Bolesława Pawicy |
Najdowcipniejszy rysunek satyryczny: | Sławomir Łuczyński |
Za całokształt twórczości artystycznej: | Alina Janowska |
Nagrody specjalne: |
|
Laureaci Nagród Publiczności | |
Ulubiony Serial Komediowy: | Daleko od noszy, scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaroszyński (Polsat) |
Ulubiony Program Rozrywkowy: | Szkło kontaktowe (TVN24) |
Najzabawniejszy rysunek satyryczny: | Zbigniew Jujka |
Gwiazda uśmiechu: | Tomasz Karolak |
Najdowcipniejsze zdjęcie: | Sebastian Przybyszewski |
Konkurs Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
Nagroda głowna: |
|
Wyróżnienia: |
|
Wyróżnienie indywidualne: | Piotr Mocarski z Kabaretu Widelec |
Biesiada Dobrego Humoru | |
"Biesiada Dobrego Humoru" | Nagroda Główna: firma TaoTao |
Konkurs "Biesiadny Stół Dobrego Humoru": |
I Miejsce: Dariusz Mationek i Paweł Filipiak z firmy TaoTao
|
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Instytut Plam Narodowych |
Cios roku: | Cios ziobrującej ręki, który zniszczył laptopy w Ministerstwie Sprawiedliwości |
Narzędzie roku: | Narzędzie Palikota |
Happening roku: | Sygnał o zbliżaniu się końca Świata, czyli Doda u Zanussiego |
Paranoja roku: | Amerykański hermafrodyta, reprezentujący polską kulturę narodową, na festiwalu Eurowizji w Chorwacji |
Ofiara roku: | Kasia Cerekwicka, jako 15 minutowa laureatka |
Zwierzę roku: | Lisy w kurniku TVP |
Martyrologia roku: | Polak strzela, Niemiec wygrywa |
Unik roku: | Lech Kaczyński, unikający Lecha Wałęsy na meczu Polska – Austria |
Zboczenie roku: | Donald na marychce |
Owoc roku: | Papaja Urszuli Dudziak |
Konstrukcja roku: | "O Boże, Jak oni Śpiewają Taniec z Gwiazdami Na Lodzie" |
2009 | X Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Zofia Merle i Stanisław Tym |
Nagroda Akademii Dobrego Humoru za całokształt twórczości artystycznej: | |
Najdowcipniejsza audycja radiowa: | Wentylator autorstwa Macieja Kraszewskiego, wyprodukowana przez Radio Gdańsk dla Programu III Polskiego Radia |
Gdańska Galeria Dobrego Humoru: | Henryk Sawka |
Biesiada Dobrego Humoru: | Paweł Filipiak z firmy TAO-TAO |
Nagrody regulaminowe | |
Najdowcipniejszy Serial Telewizyjny: | 39 i pół w reżyserii Mitii Okorna (TVN) |
Najdowcipniejszy Program Rozrywkowy: | Zofia Merle i Stanisław Tym za program Na Stojaka – Dżdżownice wychodzą na asfalt redakcja Maria Czubaszek i Konrad Sztuka, wyprodukowany przez Euromedia TV dla telewizji HBO Polska |
Najdowcipniejszy Talk Show: | Kuba Wojewódzki w reżyserii Tomasza Dąbrowskiego (TVN) |
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Mam Talent w reżyserii Wojciecha Iwańskiego (TVN) |
Nagrody specjalne jury: |
|
Nagrody indywidualne | |
Najlepsza aktorka komediowa: | Hanna Śleszyńska za rolę w serialu Rodzina zastępcza plus w reżyserii Wojciecha Nowaka (Polsat) |
Najlepszy aktor komediowy: | Tomasz Karolak za rolę w serialu 39 i pół w reżyserii Mitii Okorna (TVN). Jury przyznało również Tomaszowi Karolakowi nagrodę specjalną – skuter marki INCA – VIKI, ufundowany przez importera – firmę Inter-Cars. |
Plebiscyt telewidzów przeprowadzony na portalu lookr.tv | |
Ulubiony Serial Komediowy: | Brzydula w reżyserii Filipa Zylbera (TVN) |
Ulubiony Program Rozrywkowy: | Szymon Majewski Show w reżyserii Rafała Piekoszewskiego i Marty Więch (TVN) |
Gwiazda uśmiechu: | Andrzej Grabowski |
Najzabawniejszy rysunek satyryczny: | Sławomir Łuczyński. Nagrodą dodatkową jest paleta papieru ufundowana przez International Paper Kwidzyn |
Żart z Plusem: | Artur Lenckowski za film Myszka |
Najdowcipniejsze zdjęcie: | Aneta Sawicka za zdjęcie Amory na ulicy |
Konkurs Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Słoiczek po cukrze |
I miejsce: |
|
II miejsce: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret Widelec (Białystok) |
Okrągły Stół Satyryków | |
Plama roku: | Jak Wałęsa pokazał wszystkim Libertasa |
Cios roku: | Kraków i Chorzów na aucie Euro 2012 |
Narzędzie roku: | Sztuczny penis w ręku Palikota |
Happening roku: | Eurowybory dla 16% |
Paranoja roku: | ParaNelly |
Ofiara roku: | Widzowie Telewizji Vszypolskiej |
Zwierze roku: | Wszystkie małpki prezydenta |
Martyrologia roku: | Jezus Maria Rokita w Luftchamstwie |
Unik roku: | Artur Boruc unikający piłki w meczu ze Słowacją |
Zboczenie roku: | Całowanie w PiSie |
Owoc roku: | Figa dla mediów publicznych |
Konstrukcja roku: | Kammel Niezgody |