|
|
Linia 5: |
Linia 5: |
| == Edycje == | | == Edycje == |
| {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" |
| + | |- |
| + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
| + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Ryjek''' |
| + | |- |
| + | | Konkurencje konkursowe: |
| + | | style="text-align:left" | |
| + | # Gdzie diabeł mówi dobranoc i pieprz rośnie |
| + | # Takie mamy czasy |
| + | # Tego już za wiele |
| + | # Pamięć złotej ryby |
| + | # Strzał w kolano |
| + | # Skecz bez tekstu albo bez sensu |
| + | # To się może przydać |
| + | # To mój ostatni raz |
| + | |- |
| + | | Laureaci: |
| + | | style="text-align:left" | |
| + | Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
| + | <br>Złote Koryto Tajnego Jurora ([[Tomasz Jachimek]]): '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) |
| + | <br>Złote Koryto Publiczości: '''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) |
| + | <br>Melodyjna Nagroda im. Artura: '''[[Kabaret DNO]]''' oraz '''[[Kabaret Jurki]]''' |
| + | <br>Złota Kaseta: '''[[Kabaret DNO]]''' |
| + | |- |
| + | | colspan=2|'''One Ryj Show''' – Konkurs Solistów |
| + | |- |
| + | | Laureaci: |
| + | | style="text-align:left" | |
| + | I miejsce '''[[Tomasz Nowaczyk]]''' z '''[[Kabaret Czesuaf|Kabaretu Czesuaf]]''' |
| + | |- |
| + | | colspan=2|'''Wryjek''' |
| + | |- |
| + | | Laureaci: |
| + | | style="text-align:left" | |
| + | I Miejsce: '''[[Kabaret NOC]]''' (Rybnik) |
| |- | | |- |
| | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' |
Organizatorem jest Fundacja Elektrowni Rybnik.
2014
|
XIX Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Gdzie diabeł mówi dobranoc i pieprz rośnie
- Takie mamy czasy
- Tego już za wiele
- Pamięć złotej ryby
- Strzał w kolano
- Skecz bez tekstu albo bez sensu
- To się może przydać
- To mój ostatni raz
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Tomasz Jachimek): Kabaret Jurki (Zielona Góra)
Złote Koryto Publiczości: Kabaret 44-200 (Rybnik)
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret DNO oraz Kabaret Jurki
Złota Kaseta: Kabaret DNO
|
One Ryj Show – Konkurs Solistów
|
Laureaci:
|
I miejsce Tomasz Nowaczyk z Kabaretu Czesuaf
|
Wryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret NOC (Rybnik)
|
2013
|
XVIII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Słoik, który zmienił wszystko
- Lepiej się nie mieszać
- Mnożyć czy dzielić
- Biuro matrymonialne
- Skecz bez udziału Marcina Wójcika, Abelarda Gizy, Tomasza Nowaczyka, Bogdana Kalusa, Bartosza Klauzinskiego, Michała Pałubskiego, Agnieszki Marylki Litwin- Sobańskiej, Pawła Szwajgiera i instrumentów muzycznych na temat "Reakcja łańcuchowa"
- Szkoda, bo to śmieszne
- Tydzień bez Facebooka
- Ostatnia noc
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Smile (Lublin)
III Miejsce: Kabaret Jurki (Zielona Góra)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Piotr Skucha): Kabaret Ani Mru-Mru
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru-Mru
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo (Gdańsk)
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: grupa Coolporterzy (Lublin)
|
One Ryj Show – Konkurs Solistów
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Marcin Wójcik
|
Wryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret 44-200 (Rybnik)
|
2012
|
XVII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Kamień, papier, nożyce...
- Matko gdzie ja jestem?
- Zajebiście
- To się nie uda
- Uczta
- Kabaret PUK
- Dziwne spotkanie
- Historia z przekleństwem
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Limo (Gdańsk)
II Miejsce: Kabaret Łowcy.B (Cieszyn)
III Miejsce: Kabaret Moralnego Niepokoju (Warszawa)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Rafał Kmita): Kabaret Łowcy.B
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Limo
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: Kabaret Limo
|
One Ryj Show – Konkurs Solistów
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Tomasz Jachimek
|
Mały Ryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret K2 (Zielona Góra)
II Miejsce: Kabaret 44-200 (Rybnik)
III Miejsce: Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) oraz Łukasz Szymanek
IV Miejsce: Kabaret Czwarta Fala (Kielce)
|
2011
|
XVI Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Coś tu śmierdzi
- Skąd się bierze inflacja
- Trzy elementy
- Eksperyment
- Prowokacja
- Dzień z życia...
- Ratuj się kto może
- Biblia versus Koran
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Smile (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Limo (Gdańsk)
III Miejsce: Tomasz Jachimek
Złote Koryto Tajnego Jurora (Krzysztof Deszczyński): Kabaret Limo
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Smile
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) oraz Kabaret Limo
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: Kabaret Szarpanina (Szczecin)
|
One Ryj Show – Konkurs Solistów
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kacper Ruciński
II Miejsce: Abelard Giza
III Miejsce: Mariusz Kałamaga
IV Miejsce: Michał Kempa
|
Mały Ryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret Mimika (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Czwarta Fala (Kielce)
III Miejsce: Kabaret Chwilowo Kaloryfer (Rybnik)
IV Miejsce: Paweł Reszela
V Miejsce: Kabaret Z Konopi
|
2010
|
XV Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Piłka nożna
- Sensacja
- Ojciec ma zawsze rację
- Zgrzyt
- Ludzie marginesu
- Zawody
- Dom kultury
- Skecz hardkor
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Smile (Lublin)
III Miejsce: Kabaret Limo (Gdańsk)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Katarzyna Piasecka): Kabaret Ani Mru-Mru
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru-Mru
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Ani Mru-Mru
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: Kabaret Limo
|
One Ryj Show – Konkurs Solistów
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Czesław Jakubiec
II Miejsce: Kacper Ruciński
III Miejsce: Jacek Ziobro
|
Mały Ryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret Szarpanina (Szczecin)
II Miejsce: Liquidmime
III Miejsce: Kabaret Czwarta Fala (Kielce) oraz Kabaret Kałasznikof (Rybnik)
IV Miejsce: Kabaret Chyba (Wrocław)
|
2009
|
XIV Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Mowa ciała
- Pod wspólnym szyldem
- Alegro ma non troppo – ćwierćnuta 140
- Najważniejsza jest impreza!
- Nieoczekiwana wizyta
- Nie lubię świąt
- W chińskiej restauracji
- Skecz po śląsku
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Grupa MoCarta (Warszawa)
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Paranienormalni (Jelenia Góra)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Beata Harasimowicz): Grupa MoCarta
|
Mały Ryjek
|
Laureaci:
|
I Miejsce: Kabaret Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna)
II Miejsce: Kabaret PUK (Kraków)
III Miejsce: Kabaret Chyba (Wrocław)
IV Miejsce: Kabaret Szydera (Wałbrzych)
|
2008
|
XIII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Sport to zdrowie
- Skecz po nic
- Niedobrze mi, czyli nie jest mi tak dobrze jak mogłoby być
- Skecz jakiego jeszcze nie było
- A miałem(am) wyprowadzić tylko psa
- Autoportret
- To musi być hit!
- A jak będę duży
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Limo (Gdańsk)
Mały Ryjek: Kabaret DABZ (Opole), Kabaret Słoiczek po Cukrze (Zielona Góra)
Złota kaseta w Konkursie Filmowym: Kabaret Czesuaf (Poznań)
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Jachim Presents, Kabaret Noł Nejm (Rybnik)
|
2007
|
XII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Skecz gruby
- Gdzie baba nie może...
- Polska B
- To jest naprawdę ważne!
- Tajemnice natury
- Skecz w nie naszym stylu
- Skecz w pośpiechu
- Jestem Polakiem
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Młodych Panów (Rybnik)
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret Młodych Panów
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Kabaret Napád
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Napád
|
2006
|
XI Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- I tak wolę rakiety
- Wygrywali faworyci
- Dziecko mi chodzi po głowie
- Potęga miłości
- Lubię kiedy pada
- Jazz na żywo
- Skecz drogi
- Skecz improwizowany
|
Laureaci:
|
- Nagrody Kabaretów
-
I miejsce i Złote Koryto: Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
II miejsce: Kabaret Jachim Presents (Warszawa)
III miejsce: Kabaret Limo (Gdańsk)
Nagroda Publiczności: Kabaret DNO
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret DNO
|
2005
|
X Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Cała Polska czyta dzieciom
- Piosenka ku chwale ludzkości
- Nie ma jak u mamy
- Skecz z wypasionym rekwizytem
- Szczęśliwy człowiek
- Zabawa cudzym kosztem
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Grzegorz Halama Oklasky (Zielona Góra)
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret Neo-Nówka (Wrocław)
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Kabaret Jurki (Zielona Góra)
Wyróżnienie Ukrytego Jurora: Kabaret Neo-Nówka (za zbliżenie się do koryta)
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Skeczów Męczących (Kielce)
Wyróżnienia Kabaretów: Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem, Kabaret DNO, Kabaret Made In China, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaretus Fraszka, Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Neo-Nówka, Formacja Chatelet
|
2004
|
IX Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
Po myślniku zwycięzcy poszczególnych kategorii
- 8 cud świata – Kabaret Słuchajcie i Kabaretus Fraszka
- Konflikt w zespole – Kabaret Łowcy.B
- Film animowany – Wojciech Kamiński
- Kabaret za 100 lat – Kabaretus Fraszka
- Polak potrafi – Kabaret WIWI
- Zakazana piosenka – Kabaret Szum
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Wojciech Kamiński
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret Łowcy.B
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Wojciech Kamiński
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Widelec (Białystok)
|
2003
|
VIII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
Po myślniku zwycięzcy poszczególnych kategorii
- Skecz za karę – Kabaret Łowcy.B
- Na krawędzi – Kabaret Napád
- Totalna katastrofa – Kabaret DNO
- Piosenka ubogo brzmiąca – Kabaret Łowcy.B
- Odrobina liryki z przyrodą w tle – Kabaret Made In China
- Niewątpliwy urok ważnego święta – Kabaret Noł Nejm
- Po prostu protest – Kabaret Łowcy.B
- Ujarzmianie temperamentu – Kabaret Słuchajcie
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret Napád (Warszawa)
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Kabaret Napád
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Napád
|
2002
|
VII Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
Po myślniku zwycięzcy poszczególnych kategorii
- Protest song kabaret – Kabaret Jachim Presents
- Spotkanie na ławce – Kabaret Szpik
- ZSRR wiecznie żywy! – Kabaret Made In China
- Rozmowa z jury – Kabaret Kwartet Okazjonalny
- Jestem z innej planety – Kabaret Jachim Presents, Kabaret DNO
- Nie mam... ale będę miał – Kabaret Noł Nejm
- Parodia filmowa – Kabaret Noł Nejm
- Tera jem – Kabaret Noł Nejm, Kabaret DNO, Kabaret Szum
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) oraz Projekt H (Zielona Góra)
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret Noł Nejm (Rybnik)
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Kabaret DNO
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret DNO
|
2001
|
VI Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
Po myślniku zwycięzcy poszczególnych kategorii
- Bokser – zawód, czy powołanie – Kabaret E.K.
- W Pustyni i ... – Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
- Własna interpretacja piosenki Starszych Panów – Kabaret Limo
- Zrób kabaret – "Potem" wspomnienia – Kabaret Limo
- Wywiad z osobą psychiczną – Kabaret Noł Nejm, Kabaret Szum, Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
- Skecz sfilmowany – Kabaret DNO, Kabaret Limo, Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem, Kabaret Cudo-ziemcy
- Bardzo śmieszna piosenka kabaretowa – Kabaret DNO, Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
- Gdzie jest scena? – Kabaret Cudo-ziemcy
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
Nagroda Publiczności (Złote Koryto): Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Koryto): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
Nagroda w Poligonie Kabaretowym: Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
|
2000
|
V Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Wio kowboje
- Quo Vadis
- Hymn Unii Europejskiej
- Model wózka inwalidzkiego rok 3025
- Interpretacja utworu Andrzeja Waligórskiego
- Jak pozbyć się natrętnego klienta
- Muzyka klasyczna w kabarecie
- V Ryjek
|
Laureaci:
|
Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Kabaret Noł Nejm (Rybnik)
Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
Tytuł "Super Świni": Władysław Sikora za wspieranie młodych
Nagroda dla najlepszego konferansjera minionej pięciolatki – Mirosław Gancarz
Nagrody jednoosobowego tajnego Jury:
I miejsce: Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
II miejsce: Kabaret Noł Nejm
III miejsce: Kabaret E.K. (Zielona Góra)
|
1999
|
IV Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
Po myślniku zwycięzcy poszczególnych kategorii
- Festiwal piosenki obcojęzycznej – Kabaret DNO
- Disco-polo na bardzo poważnie czyli całkiem serio – Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
- Zwierzęta w kabarecie – Kabaret DNO
- Skecz zaczynający się od "Panie doktorze kawa" – Kabaret Strzały z Aurory
- Tylko nie o polityce – Kabaret E.K.
- Bajki o północy – Kabaret DNO
- Skecz pod napięciem – Kabaret Widelec
- Ludzie w kosmosie – Kabaret DNO
|
Laureaci:
|
Nagroda Trybuny Śląskiej: Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa)
Nagroda ukrytego Jurora: Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
Nagroda Kabaretów biorących udział w RYJKU: Kabaret DNO
Nagroda Telewizji Katowice (program promocyjny na antenie ogólnopolskiej): Kabaret DNO
|
1998
|
III Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Czarna dziura
- Romans
- Skecz na leżąco
- Skecz z playbacku
- Skecz socjologiczny
- Dlaczego pan ma zamknięty parasol
- Monolog zaczynający się od "niech"
- Piosenka żołnierska
|
Laureaci:
|
Nagroda Jurora (Joanna Kołaczkowska): Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza)
Nagroda Kabaretów: Kabaret Grzegorz Halama Oklasky (Zielona Góra)
Nagroda Publiczności: Kabaret DNO
|
1997
|
II Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Wady i przywary narodu polskiego
- Którędy na Giewont
- Piosenka-parodia
- Arcydzieła literatury (i nie tylko)
- Piosenka w kabarecie (o miłości i złości)
- Welcome to HELL
- "Na krzywy Ryj"
- Najkrótszy skecz świata – ale skecz
|
Laureaci:
|
Nagroda Jurora (Artur Andrus): Kabaret Nie My (Piotrków Trybunalski)
Nagroda Kabaretów: Kabaret Nie My
Nagroda Publiczności: Kabaret Nie My
|
1996
|
I Ryjek
|
Konkurencje konkursowe:
|
- Czarny humor w kabarecie
- Miłość
- Najśmieszniejsza piosenka kabaretowa
- Klasyka literatury
- Telewizja
- Skecz polityczno-społeczny
- Piosenka kabaretowa z tekstem
- Historia
|
Laureaci:
|
I miejsce: Kabaret Ciach (Zielona Góra)
II miejsce: Kabaret Grzegorz Halama Oklasky (Zielona Góra) oraz Kabaret Nie My (Piotrków Trybunalski)
III miejsce: Kabaret DKD (Słupsk)
IV miejsce: Kabaret Jurki (Zielona Góra)
|