Kabareton Opolski: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
m (poprawa linków) |
|||
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Kabareton Opolski''' – kabareton odbywający się co roku w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza | + | '''Kabareton Opolski''' – kabareton odbywający się co roku w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza była transmitowana w TVP1. |
* '''2005''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret DNO]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Grzegorz Halama]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Jerzy Kryszak]], [[Mumio]], [[Bohdan Smoleń]]<br>Prowadzenie: [[Maciej Stuhr]], [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: Mariusz Malec | * '''2005''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret DNO]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Grzegorz Halama]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Jerzy Kryszak]], [[Mumio]], [[Bohdan Smoleń]]<br>Prowadzenie: [[Maciej Stuhr]], [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: Mariusz Malec | ||
Linia 8: | Linia 8: | ||
* '''2010''' – "Kabaretowa liga TVP" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, [[Andrzej Grabowski]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | * '''2010''' – "Kabaretowa liga TVP" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, [[Andrzej Grabowski]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | ||
* '''2011'''<br>"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Roman Żurek]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" – wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Szarpanina]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret Liquidmime]]<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]] | * '''2011'''<br>"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Roman Żurek]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" – wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Szarpanina]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret Liquidmime]]<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]] | ||
− | * '''2012''' – "Kabaret-TYM i SuperTeam" – wystąpili: [[Stanisław Tym]], Krystyna Janda, Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, [[Maciej Stuhr]], [[Monika Dryl]], Jerzy Derfel, [[Olga Sarzyńska]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], Anna Sroka, Andrzej Łukasik<br>Reżyseria: [[Stanisław Tym]] | + | * '''2012''' – "Kabaret-TYM i SuperTeam" – wystąpili: [[Stanisław Tym]], Krystyna Janda, Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, [[Maciej Stuhr]], [[Monika Dryl]], Jerzy Derfel, [[Olga Sarzyńska]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Anna Sroka]], Andrzej Łukasik<br>Reżyseria: [[Stanisław Tym]] |
* '''2013''' – "Wszystko na raty!", "Trwaj dato ważności!" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Rudi Schuberth]] i [[Wały Jagiellońskie]] oraz gościnnie Czesław Mozil.<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | * '''2013''' – "Wszystko na raty!", "Trwaj dato ważności!" – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Rudi Schuberth]] i [[Wały Jagiellońskie]] oraz gościnnie Czesław Mozil.<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | ||
+ | * '''2014''' - "Folkowo i Kabaretowo" - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]], Piotr Pręgowski, [[Artur Andrus]], Donatan & Cleo, Golec uOrkiestra, Blue Cafe, Halina Młynkowa, zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | ||
{{DEFAULTSORT:Kabareton Opolski}} | {{DEFAULTSORT:Kabareton Opolski}} | ||
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] | [[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] |
Aktualna wersja na dzień 01:40, 19 mar 2018
Kabareton Opolski – kabareton odbywający się co roku w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza była transmitowana w TVP1.
- 2005 – wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret DNO, Grupa Rafała Kmity, Grzegorz Halama, Tomasz Jachimek, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Mumio, Bohdan Smoleń
Prowadzenie: Maciej Stuhr, Robert Górski, Mikołaj Cieślak
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Mariusz Malec - 2006 – "Kataryniarze" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Kabaret Koń Polski, Kabaret Słuchajcie, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Kabaret DNO, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Ani Mru-Mru
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk, Katarzyna Piasecka
Scenariusz: Beata Harasimowicz, Grzegorz Szlapa (współpraca: Katarzyna Piasecka)
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2007 – "Kabaretron" – wystąpili m.in.: Stefan Friedman, Renata Zarębska, Joanna Jeżewska, Marek Majewski, Elżbieta Jodłowska, Krystyna Sienkiewicz, Grażyna Zielińska, Trzeci Oddech Kaczuchy, Andrzej Rosiewicz, Kabaret Elita
Prowadzenie: Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Katarzyna Stanisławska
Scenariusz: Marcin Wolski - 2008 – "Opolowanie" – wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Elita, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Koń Polski, Kabaret Paranienormalni, oprawa muzyczna: Ivan Mladek i Banjo Band
Prowadzenie: Kabaret Moralnego Niepokoju
Scenariusz: Beata Harasimowicz, Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2009 – "Kabareton (O)polski" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów
Prowadzenie: Kabaret Paranienormalni
Scenariusz: Robert Motyka, Igor Kwiatkowski, Michał Paszczyk
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2010 – "Kabaretowa liga TVP" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Kabaret Neo-Nówka, Formacja Chatelet, Kabaret OT.TO, Kabaret Paranienormalni
Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, Andrzej Grabowski
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2011
"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Krzysztof Piasecki, Kabaret pod Wyrwigroszem
Prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka
Scenariusz: Roman Żurek
Reżyseria: Beata Harasimowicz
"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" – wystąpili: Kabaret Jurki, Kabaret Nowaki, Kabaret Ciach, Kabaret Szarpanina, Kabaret Made In China, Kabaret Słuchajcie, Kacper Ruciński, Kabaret Liquidmime
Prowadzenie: Artur Andrus - 2012 – "Kabaret-TYM i SuperTeam" – wystąpili: Stanisław Tym, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, Maciej Stuhr, Monika Dryl, Jerzy Derfel, Olga Sarzyńska, Agnieszka Litwin-Sobańska, Anna Sroka, Andrzej Łukasik
Reżyseria: Stanisław Tym - 2013 – "Wszystko na raty!", "Trwaj dato ważności!" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Paranienormalni, Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Nowaki, Grupa MoCarta, Kabaret Koń Polski, Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie oraz gościnnie Czesław Mozil.
Prowadzenie: Robert Górski, Mikołaj Cieślak
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2014 - "Folkowo i Kabaretowo" - wystąpili: Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Jurki, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Formacja Chatelet, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus, Piotr Pręgowski, Artur Andrus, Donatan & Cleo, Golec uOrkiestra, Blue Cafe, Halina Młynkowa, zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Prowadzenie: Artur Andrus
Scenariusz: Beata Harasimowicz
Reżyseria: Beata Harasimowicz