Kabareton Opolski: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
Linia 8: | Linia 8: | ||
* '''2010''' - "Kabaretowa liga TVP" - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, [[Andrzej Grabowski]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | * '''2010''' - "Kabaretowa liga TVP" - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, [[Andrzej Grabowski]]<br>Scenariusz: [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]] | ||
* '''2011'''<br>"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Roman Żurek]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" - wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Szarpanina]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret Liquidmime]]<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]] | * '''2011'''<br>"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Roman Żurek]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" - wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Szarpanina]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret Liquidmime]]<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]] | ||
− | * '''2012''' - "Kabaret-TYM i SuperTeam" - | + | * '''2012''' - "Kabaret-TYM i SuperTeam" - wystąpili: [[Stanisław Tym]], Krystyna Janda, Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, [[Maciej Stuhr]], Monika Dryl, Jerzy Derfel, [[Olga Sarzyńska]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], Anna Sroka, Andrzej Łukasik |
{{DEFAULTSORT:Kabareton Opolski}} | {{DEFAULTSORT:Kabareton Opolski}} | ||
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] | [[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] |
Wersja z 16:25, 3 cze 2012
Kabareton Opolski - kabareton odbywający się co roku w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza jest transmitowana w TVP1.
- 2005 - wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret DNO, Grupa Rafała Kmity, Grzegorz Halama, Tomasz Jachimek, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Mumio, Bohdan Smoleń
Prowadzenie: Maciej Stuhr, Robert Górski, Mikołaj Cieślak
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Mariusz Malec - 2006 - "Kataryniarze" - wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Kabaret Koń Polski, Kabaret Słuchajcie, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Kabaret DNO, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Ani Mru-Mru
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk, Katarzyna Piasecka
Scenariusz: Beata Harasimowicz, Grzegorz Szlapa (współpraca: Katarzyna Piasecka)
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2007 - "Kabaretron" - wystąpili m.in.: Stefan Friedman, Renata Zarębska, Joanna Jeżewska, Marek Majewski, Elżbieta Jodłowska, Krystyna Sienkiewicz, Grażyna Zielińska, Trzeci Oddech Kaczuchy, Andrzej Rosiewicz, Kabaret Elita
Prowadzenie: Paweł Królikowski, Rafał Królikowski, Katarzyna Stanisławska
Scenariusz: Marcin Wolski - 2008 - "Opolowanie" - wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Elita, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Koń Polski, Kabaret Paranienormalni, oprawa muzyczna: Ivan Mladek i Banjo Band
Prowadzenie: Kabaret Moralnego Niepokoju
Scenariusz: Beata Harasimowicz, Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2009 - "Kabareton (O)polski" - wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów
Prowadzenie: Kabaret Paranienormalni
Scenariusz: Robert Motyka, Igor Kwiatkowski, Michał Paszczyk
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2010 - "Kabaretowa liga TVP" - wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Kabaret Neo-Nówka, Formacja Chatelet, Kabaret OT.TO, Kabaret Paranienormalni
Prowadzenie: Lucyna Malec, Paweł Królikowski, Andrzej Grabowski
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz - 2011
"Kabaret on: kabaretowa gorączka (O)polskich nocy" - wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Krzysztof Piasecki, Kabaret pod Wyrwigroszem
Prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka
Scenariusz: Roman Żurek
Reżyseria: Beata Harasimowicz
"Kabaret off, czyli kabaretowe (O)polskie gwiazdy jutra" - wystąpili: Kabaret Jurki, Kabaret Nowaki, Kabaret Ciach, Kabaret Szarpanina, Kabaret Made In China, Kabaret Słuchajcie, Kacper Ruciński, Kabaret Liquidmime
Prowadzenie: Artur Andrus - 2012 - "Kabaret-TYM i SuperTeam" - wystąpili: Stanisław Tym, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Wiktor Zborowski, Maciej Stuhr, Monika Dryl, Jerzy Derfel, Olga Sarzyńska, Agnieszka Litwin-Sobańska, Anna Sroka, Andrzej Łukasik