Festiwal Dobrego Humoru: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
Linia 305: | Linia 305: | ||
* dla [[Janusz Rewiński|Janusza Rewińskiego]] i [[Krzysztof Piasecki|Krzysztofa Piaseckiego]] za program ''Szkoda gadać'', który równoważy tezę, że warto rozmawiać (TVP1) | * dla [[Janusz Rewiński|Janusza Rewińskiego]] i [[Krzysztof Piasecki|Krzysztofa Piaseckiego]] za program ''Szkoda gadać'', który równoważy tezę, że warto rozmawiać (TVP1) | ||
|- | |- | ||
− | | Grand Prix Festiwalu | + | | Grand Prix Festiwalu: |
| style="text-align:left" |[[Robert Górski]] za program ''Na stojaka'' (HBO Polska) | | style="text-align:left" |[[Robert Górski]] za program ''Na stojaka'' (HBO Polska) | ||
|- | |- | ||
Linia 383: | Linia 383: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
− | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
[http://www.festiwalhumoru.pl/ Oficjalna strona Festiwalu Dobrego Humoru] | [http://www.festiwalhumoru.pl/ Oficjalna strona Festiwalu Dobrego Humoru] |
Wersja z 22:45, 1 paź 2009
Festiwal Dobrego Humoru - coroczny festiwal odbywający się w Gdańsku, na którym przyznawane są nagrody najlepszym komediom filmowym, serialom, programom kabaretowym i ich twórcom.
Główną nagrodą jest Błękitny Melonik Charliego. Pierwszy Festiwal odbył się w 2000 roku.
Laureaci
Uwaga! poniższa tabela zawiera tylko laureatów związanych ze środowiskiem kabaretowym.
2000 | I Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najlepszy cykliczny program rozrywkowy: | Dziennik telewizyjny |
Grand Prix Festiwalu: | Dziennik telewizyjny |
Gwiazda uśmiechu (nagroda telewidzów): | Marcin Daniec |
2001 | II Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Jujka według Tyma |
Najzabawniejszy talk show: | Herbatka u Tadka |
Najlepsze widowisko telewizyjne: | Kabaret Olgi Lipińskiej |
Najlepsza aktorka: | Zofia Merle |
Nagroda specjalna za całokształt twórczości artystycznej: | Hanka Bielicka |
Ulubiony program rozrywkowy (nagroda telewidzów): | Marzenia Marcina Dańca |
Gwiazda uśmiechu (nagroda telewidzów): | Marcin Daniec |
2002 | III Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Hanka Bielicka |
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Dziennikowa Szopka Noworoczna Jacka Fedorowicza |
Gwiazda uśmiechu (nagroda specjalna): | Marcin Daniec |
2003 | IV Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza – wydanie specjalne w reżyserii Jacka Fedorowicza (TVP1): za przenikliwość, precyzję i kulturę. |
Ulubiony program rozrywkowy (nagroda publiczności): | Ale plama Janusza Rewińskiego |
Gwiazda usmiechu (nagroda publiczności): | Marcin Daniec |
2004 | V Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Widowisko Muzyczno-Rozrywkowe z Uśmiechem: | Kraj się śmieje – komplementy i inwektywy w reżyserii Krzysztofa Jaślara (TVP2) |
I Nagroda - Najdowcipniejsza audycja radiowa: | Mur, czyli magazyn uzupełnień rozrywkowych w reżyserii Artura Andrusa (Program III Polskiego Radia) |
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Jan Kobuszewski |
Najlepszy aktor komediowy: | Andrzej Grabowski |
Nagroda specjalna: | dla Michała Wójcika w Kabarecie Ani Mru-Mru |
Ulubiony program rozrywkowy: | Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza (TVP1) |
Gwiazda uśmiechu: | Tadeusz Drozda |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
Nagroda: | Kabaret Zygzak |
2005 | VI Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Teraz wyspa – szopka noworoczna Marcina Wolskiego i Marka Majewskiego", reż. Jerzy Kryszak (TVP1): za wysoki poziom artystyczny widoczny w każdym z elementów programu |
Nagroda dodatkowa jury: | Grzegorzowi Halamie, Markowi Grabie i Robertowi Górskiemu za uczynienie zabawnym serialu HBO - Na stojaka (HBO). |
Gwiazda uśmiechu (nagroda internautów): | Jacek Fedorowicz |
Ulubiony program rozrywkowy (nagroda internautów): | Herbatka u Tadka (TVP2) |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
I miejsce: | Kabaret Fraszka (Warszawa) |
II miejsce: | Kabaret Ramol (Warszawa) |
III miejsce: |
|
2006 | VII Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Jacek Fedorowicz |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych-Debiuty | |
I miejsce: | Kabaret Paranienormalni (Jelenia Góra) |
II miejsce: | Kabaret Smile (Lublin) |
III miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
2007 | VIII Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami w reżyserii Janusza Zaorskiego (HBO) |
Nagroda za całokształt twórczości artystycznej: | Wiesław Michnikowski |
Nagroda dodatkowa jury: | dla Katarzyny Pakosińskiej za stworzenie najzabawniejszej postaci kabaretowej w programie Historia świata według Kabaretu Moralnego Niepokoju w reżyserii Beaty Harasimowicz (TVP2). |
Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty | |
jury: |
|
I nagroda: | Magdalena Mleczak |
II nagroda: | Kabaret Mimika (Lublin) |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
2008 | IX Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy program rozrywkowy: | Piotr Bałtroczyk przedstawia w reżyserii Szymona Łosiewicza (Polsat) |
Widowisko Muzyczno – Rozrywkowe z uśmiechem: | Wakacyjna Filharmonia Dowcipu w reżyserii Jacka Kęcika (TVP2) |
Najlepszy aktor komediowy: | Cezary Pazura za udział w programie "IV Sopocka Noc Kabaretowa" w reż. Bolesława Pawicy |
Nagroda specjalna: |
|
Grand Prix Festiwalu: | Robert Górski za program Na stojaka (HBO Polska) |
Konkurs Twórców Kabaretowych – Debiuty | |
jury: |
|
Nagroda głowna: |
|
Wyróżnienia: |
|
Wyróżnienie indywidualne: | Piotr Mocarski z Kabaretu Widelec |
2009 | X Festiwal Dobrego Humoru |
jury: |
|
Najdowcipniejszy Program Rozrywkowy: | Zofia Merle i Stanisław Tym za program Na Stojaka – Dżdżownice wychodzą na asfalt redakcja Maria Czubaszek i Konrad Sztuka, wyprodukowany przez Euromedia TV dla telewizji HBO Polska |
Nagroda specjalna jury: | dla Waldemara Malickiego za dowcipne popularyzowanie muzyki poważnej na antenie TVP |
Grand Prix Festiwalu: | Zofia Merle i Stanisław Tym |
Gwiazda uśmiechu (w plebiscycie telewidzów przeprowadzonym na portalu lookr.tv): | Andrzej Grabowski |
Nagroda Akademii Dobrego Humoru za całokształt twórczości artystycznej: | |
Konkurs Twórców Kabaretowych – Debiuty | |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Słoiczek po cukrze |
I miejsce: |
|
II miejsce: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret Widelec (Białystok) |