Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa": Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | + | '''Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' – przegląd kabaretowy odbywający się w Wąchocku. |
Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce). | Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce). | ||
Linia 15: | Linia 15: | ||
* Szczepan Sadurski (przewodniczący) | * Szczepan Sadurski (przewodniczący) | ||
* Irena Michalczewska | * Irena Michalczewska | ||
− | * Marek Samsonowski | + | * Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka |
− | * Edward Lipiec | + | * Edward Lipiec – radny Rady Miejskiej w Wąchocku |
* Michał Piętak | * Michał Piętak | ||
|- | |- | ||
Linia 45: | Linia 45: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* Szczepan Sadurski (przewodniczący) | * Szczepan Sadurski (przewodniczący) | ||
− | * Paweł Jakub Ciok | + | * Paweł Jakub Ciok – prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka |
− | * Marek Samsonowski | + | * Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka |
− | * Edward Lipiec | + | * Edward Lipiec – radny Rady Miejskiej w Wąchocku |
* Michał Piętak | * Michał Piętak | ||
|- | |- | ||
Linia 132: | Linia 132: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Paweł Wrona (przewodniczący) | + | * Paweł Wrona (przewodniczący) – Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka |
* Stanisław Rożmiej | * Stanisław Rożmiej | ||
|- | |- | ||
Linia 181: | Linia 181: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* Masztalscy | * Masztalscy | ||
− | * Sebastian Staniszewski | + | * Sebastian Staniszewski – przewodniczący na co dzień rajcom miejskim |
− | * Stanisław Rożmiej | + | * Stanisław Rożmiej – Honorowy Sołtys Wąchocka |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: |
Wersja z 13:44, 8 lip 2013
Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" – przegląd kabaretowy odbywający się w Wąchocku.
Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce).
Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka.
Laureaci
2013 | VII Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | Marcin Wojciech (Rybnik) |
III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | Kabaret Zmarnowany Potencjał (Olsztyn) |
IV Miejsce: | Kabaret Leyek (Kraków) |
Wyróżnienia: |
|
2012 | VI Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | Kabaret JESTEŚ.MY (Piotrków Trybunalski) |
II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | poProstu Kabaret (Radom) |
III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (Łódź) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda specjalna portalu stolica-humoru.pl: | Kabaret JESTEŚ.MY |
2011 | V Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
II Miejsce: | Paweł Reszela (Kalisz) |
III Miejsce: | Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny (Bobrowniki) |
Wyróżnienie portalu www.sadurski.com: |
|
Wyróżnienie: |
|
2010 | IV Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Klakier (Kalisz) |
II Miejsce: | Kabaret Chyba (Wrocław) |
III Miejsce: | Kabaret MOP (Zduńska Wola) |
Wyróżnienie portalu www.sadurski.com: |
|
Wyróżnienie: |
|
2009 | III Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
II Miejsce: | Kabaret Szydera (Wałbrzych) |
III Miejsce: | Kabaret Yamha (obecny Kabaret Czwarta Fala) (Kielce) |
Wyróżnienie: |
|
2008 | II Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
II Miejsce: | Kabaret Z Konopi (Kielce) |
III Miejsce: | Kabaret PoMimochodem (Lublin) |
Wyróżnienia: |
|
2007 | I Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer (Rybnik) |
II Miejsce: | Kabaret Widelec (Białystok) |
III Miejsce: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |